Založ si blog

Nenaleťme im ! !!

 

Parlamentné opozičné strany a z nich novo tvoriace sa ministraničky už niekoľko mesiacov usilujú o narušenie pokojnej spoločenskej atmosféry odvolávaním členov vlády, organizovaním rôznych nepokojov a protestných zhromaždení ľudí na americký spôsob podľa odskúšaného scenára Kyjevského Majdanu.

Treba však otvorene priznať, že veci ktoré sa zvlášť v ostatnom období odohrali v našom zdravotníctve vyvolali celkom oprávnene vlnu nespokojnosti. Korupcia, s ktorou mali a majú problém všetky ponovembrové vlády, nie iba vláda Róberta Fica, je iba zastieracím manévrom na vyvolávanie nepokojov a snahy niektorých tiež politikov o maximálnu destabilizáciu pomerov na Slovensku.

V žiadnom prípade nemám v úmysle obhajovať korupciu a podobné neduhy tejto, alebo ktorejkoľvek vlády. Opak je pravdou. Nemôžem však súhlasiť, že úsilie niektorých pravicových strán, roztrieštených do množstva novovytvorených, ktorých lídri ako Hlina, Matovič, Lipšic, Procházka a ďalší sa usilujú, na niečí pokyn a želanie, umelo vyvolávať nespokojnosť medzi ľuďmi, organizovať protestné zhromaždenia a pozornosť verejnosti sústreďovať iba na vládnu stranu a osobne Róberta Fica len preto, že si dovoľuje spochybňovať sankcie proti Rusku a vyjadril sa proti zvyšovaniu štátneho rozpočtu pre rezort obrany. Má to byť trest za to, že odmieta poslušnosť agresívnym a štvavým zámerom NATO a koristníckym záujmom zbrojárskych monopolov USA a západoeurópskych štátov.

Vojnových štváčov ako František Šebej, Kaník, Galko, Hlina, Matovič, Štefanec, Frešo, Lipšic a ďalší, ktorí majú svoj nezmazateľný podiel na rozpredaji a rozkrádaní strategických podnikov a majetku nás všetkých sa treba na rovinu opýtať, že čo tu ešte vlastne chcú brániť a pred kým? Zahraničím sprivatizované strategické podniky, zahraničné automobilky, väčšinové podiely cudzincov v energetických monopoloch, „dcéry“ zahraničných bánk, zahraničím financované mimovládne organizácie, vyrúbané lesy, neobrábané a spustošené polia a sady, úplne zdevastované školstvo a zdravotníctvo, súkromné televízie dookola vysielajúce iba americké braky, cudzincami ovládané médiá, nenásytných a bezočivých developerov, takmer 150 politických strán, alebo čo vlastne ?

Aj v tomto kontexte musím tak ako väčšina našich poctivo zmýšľajúcich ľudí, vyjadriť súhlasné stanovisko s premiérom R. Ficom a otvorene protestovať proti vstupu akýchkoľvek vojsk na naše územie. Proti tomu, aby sa zvyšoval rozpočet na obranu len preto, že si to želajú západné zbrojárske monopoly, na úkor zvyšovania životnej úrovne našich občanov. Súhlasím s ním, lebo svojim postojom nikoho neohrozuje. Naopak, chráni naše národnoštátne záujmy, chráni bezpečnosť a životy nás všetkých a nepodlieha cudzím  záujmom. Charakterizujem to ako múdry a štátnický postoj, napriek tomu, že si je vedomí, že stráca popularitu a podporu v USA a západoeurópskych štátov.

Je samozrejmé, že jeho názory sú v rozpore s prebiehajúcou snahou USA o svetovládu, o likvidáciu Ruska, ovládnutie jeho územia, zmocnenie sa surovinových zdrojov a nerastného bohatstva. Jasne to dokazujú doterajšie skúsenosti, že všade, kde za ostatných  vyše dvadsať rokov vstúpili vojská NATO pod zámienkou „ochrany ľudských práv,“ slobody a demokracie, spôsobili rozvrat, vraždenie civilného obyvateľstva a obrovské ľudské tragédie. Súčasná situácia na Ukrajine je toho najčerstvejším dôkazom.

Od zasadnutia NR SR, ktorú zinscenovali za účelom odvolania predsedu vlády, sme každým dňom svedkami, že to je ten pravý dôvod, účelovo spojených opozičných politických hochštaplerov, na objednávku americkej ambasády o vyprovokovanie takej atmosféry, ktorá by vyústila v jeho odvolanie, alebo rezignáciu. Vedome klamú a podvádzajú, keď tvrdia, že Fico ohrozuje bezpečnosť Slovenska. Veď tomu nemôže uveriť ani žiak základnej školy a nieto dospelý človek so zdravým rozumom. Podľa nich by mal tak ako oni, zrádzať národnoštátne záujmy Slovenska a obhajovať koristnícke, krvi lačné záujmy USA, NATO a západoeurópskych štátov.

Je to žiaľ podobný scenár ako sa odohráva na Ukrajine, ale tiež u našich bezprostredných susedov v Česku a v Maďarsku, len preto, že legálne zvolení predstavitelia si dovolili kritizovať sankcie proti Rusku a nezdieľajú rovnaký názor na Rusko, ako sa ho svetu usilujú nanútiť USA a NATO.

Jedným z ďalších presvedčivých dôkazov, je tiež situácia okolo radarov pre našu armádu. Naši legálne zvolení politici nemôžu samostatne rozhodovať o použití finančných prostriedkov daňových poplatníkov, teda nás všetkých, ale musia rešpektovať rozhodnutie USA a EÚ. Najlepšie o tom svedčí vyjadrenie ministra obrany Martina Glváča, ktorý povedal: „My sme chceli životnosť radarov predlžovať do roku 2020, ale kvôli sankciám sa nám to nepodarí.“ Potvrdil to aj minister vnútra Róbert Kaliňák, keď uviedol, že to súvisí so sankciami proti Rusku, na základe ktorých nemôžeme brať náhradné diely na radarové systémy z Ruska. Jeden radar bude stáť 20 miliónov eur (armáda SR potrebuje dva) a dodávateľom bude niektorá so západoeurópskych krajín. Tak posúďte sami, že o čo sa tu vôbec hrá!

Nad takýmto postupom, človeku so zdravým rozumom sa automaticky vynorí otázka: Načo je vlastne naša vláda, keď nemôže rozhodovať o základných otázkach riadenia štátu a jednotlivých rezortov, ale musí poslúchať rozhodnutia USA, NATO a EÚ ? Napokon  uvážte sami. Sme ešte vôbec slobodná, svojprávna a demokratická krajina, alebo sme plne v područí USA a agresívneho paktu NATO? Dúfam, že odpoveď je veľmi jednoduchá. Namiesto toho, aby sa naši poslanci proti takýmto rozhodnutiam postavili a obhajovali naše národnoštátne záujmy, tak oni organizujú nepokoje, masové protesty, úmyselne zahmlievajú skutočnú pravdu. Svojim počínaním, čo ako ho zaobaľujú do vznešených slov slobody a priamej demokracie, slúžia cudzím záujmom a jednoznačne idú proti vlastnému národu. Taká je jednoducho pravda a historická skúsenosť za ostatných 25 rokov.

Vyjadrujem presvedčenie, že väčšina našich ľudí nepodľahne týmto falošným hráčom a nenechá sa manipulovať politickými diletantmi a zapredancami. Naši ľudia predsa nepotrebujú destabilizáciu a nenávisť, ktorá môže veľmi ľahko prepuknúť v násilie, prelievanie krvi a v stratu ľudských životov. Len v pokojnej atmosfére, so zdravým sedliackym rozumom je možné riešiť a vyriešiť aj tie najzložitejšie problémy.

To, čo robia lídri spomínaných skrachovaných pravicových strán, všade inde vo svete, ešte i v USA, by to jednoducho nazvali tým pravým názvom – vlastizrada! Nenaleťme im!!!

 

Tibor Grék

Bohatstvo a kariéra im zatienili rozum

12.12.2016

Je všeobecne známe, že nedávno zosnulý Fidel Castro bol niečím viac ako len slávnym kubánskym revolucionárom. Bol celkom oprávnene medzinárodne uznávanou autoritou, čo pri jeho úmrtí otvorene viac »

Učiť sa pravde, žiť v pravde a za ňu i bojovať

25.11.2016

Prostredníctvom denníka Pravda z 8.11. tohto roka, pod názvom „Festival slobody ukazuje na čas neslobody,“ sa široká čitateľská verejnosť dozvedela o iniciatíve Ústavu pamäti národa - viac »

Kolaborácia s USA

29.07.2016

Nedá mi nereagovať na príspevok Martina Blaškoviča, študenta vojnových štúdií na Kings college Londýn, uverejnený v denníku Pravda 28.7.2016 pod názvom „Sankcie ako prevencia eskalácie.“ viac »

Švédsko, vypálené auto, zhorené auto, polícia, vyšetrovanie

Švédsky expert: Viac migrantov neznamená viac zločinu

23.02.2017 08:00

Na víkendové tvrdenia amerického prezidenta Donalda Trumpa reagoval profesor kriminológie na Štokholmskej univerzite, Jerzy Sarnecki,

Abdulchakim Ismailov

Ruskí armádni adepti budú nacvičovať útok na Reichstag

23.02.2017 07:56

Model budovy berlínskeho Ríšskeho snemu (Reichstagu) má poslúžiť ako jeden z cieľov, na ktorom ruskí adepti vojenského remeslá budú nacvičovať správanie sa vojaka v útoku.

bratislavský summit, Alexis Tsipras

Lagardeová požaduje od Grécka ďalšie reformy, od veriteľov čas

23.02.2017 07:38

Šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová ocenila pokrok Grécka vo finančnej kríze a jeho ochotu k reformám.

Stalin Joseph

Ingušský parlament schválil zákaz velebenia Stalina

23.02.2017 07:26

Zákonodarcovia v Ingušsku schválili v stredu návrh zákona, ktorým sa zakazuje glorifikácia bývalého sovietskeho vodcu Josifa Stalina.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 146570x
Priemerná čítanosť článkov: 2364x

Autor blogu

Kategórie